Życzę Ci, żebyś podjął właściwa decyzję i zaryzykował chodź tak naprawdę niczym nie ryzykujesz, niczego nie stracisz, a wiele zyskasz. — Miłosz

Logo2  POMOC2002

Protest i oświadczenie

Stowarzyszenie Pomoc 2002 było wielokrotnie znieważane, pomawiane i oskarżane przez środowiska Gazety Wyborczej oraz Telewizji Polskiej. W tym roku dziennikarze Tomasza Sekielskiego zorganizowali prowokację. Chcąc ujawnić rzekome wyłudzanie i molestowanie w grupie dziennikarze stworzyli reportaż oparty na materiałach z ukrytej kamery. To co pokazali było dostosowanym na potrzeby kłamstwem, możliwym dzięki technikom montażu. Po emisji programu dziennikarze złożyli doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Po kilku miesiącach śledztwa prokuratura oświadczyła, że w prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomoc 2002 działalności nie ma żadnej nieprawidłowości a zarzut o wyłudzenie okazał się nie mieć podstaw.

W związku z tym Zarząd Stowarzyszenia chce wyrazić swój protest przeciwko ukazywaniu fałszywego wizerunku, zniekształcaniu faktów i działaniu na szkodę organizacji. Środowiska nieprzyjazne Stowarzyszeniu nieustannie próbują wmówić opinii publicznej, że prowadzimy terapię. Oświadczamy, że Stowarzyszenie Pomoc 2002 nigdy nie prowadziło terapii; formą pomocy, której udzielamy jest Grupa Wsparcia działająca na podobnych zasadach jak grupy Anonimowych Alkoholików. W przypadku osób potrzebujących terapii kierujemy je do specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty.

                                                            Zarząd Główny Stowarzyszenia Pomoc 2002