Jakkolwiek wielki nie byłby problem, to Bóg jest większy i jeżeli tylko my mamy wystarczająco dużo determinacji do tego, żeby powiedzieć Bogu „tak”, to Bóg jest w stanie w swoim czasie wszystko zmienić. — Maciek

20161217_172301

Zjazd grudniowy w Skarżysku-Kamiennej

Wigilijny zjazd naszej grupy wsparcia odbył się w dniach 16-18 grudnia w miejscowości Skarżysko-Kamiennej. Trzy dni spędzone razem minęły w bardzo ciepłej i miłej atmosferze podczas których przyjęliśmy do naszego grona dwóch nowych braci.

Tym razem czas mijał raczej statycznie, choć nie zabrakło akcentu dynamicznego. W sobotę około południa wybraliśmy się na pobliskie lodowisko. Byliśmy jednak trochę za wcześnie na miejscu, więc skorzystaliśmy z dobroci tamtejszej obsługi hali sportowej i czekając na wstęp na lodowisko część z nas pograła w ping ponga, a część w piłkarzyki. Zabawa była jak najbardziej przednia. Po tej rozgrzewce wróciliśmy na lodowisko, gdzie każdy wypożyczył odpowiednie dla niego łyżwy, ubrał i wyszedł na teren lodowiska. Niektórzy czuli się jak ryba w wodzie sunąc po tafli lodu, a niektórzy byli pierwszy raz i nie za dobrze im szło. Stałe punkty naszych spotkań takie jak Msza Święta, Droga krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu przeżyliśmy wraz z parafianami skarżyskiego sanktuarium.

W sobotni wieczór urządziliśmy wspólna Wieczerze Wigilijną. Zapadła w pamięć wielu z nas. Złożyliśmy sobie ciepłe życzenia podczas których w niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia. Gardła nieco cierpiały następnego dnia, gdyż bardzo długo śpiewaliśmy kolędy uwielbiając narodzonego Chrystusa.  Bardzo miło było śpiewać przeróżne utwory we wspólnym gronie. Stół pękał od ciężaru pysznych potraw. Natomiast paczki wręcz puchły od wspaniałych prezentów, w których był m.in. czytnik e-book, kalendarz Słowa Bożego na rok 2017 czy też książka Józefa Wójcika pt. ??i wróciła na szlak nawiedzenia?. Chwytającym za serce punktem wigilii był film ?Podaj dalej?.

Podsumowując, zjazd był czasem bardzo ciepłym, podczas którego każdy miał okazję poczuć ciepło płynące z serc współbraci i mógł się wzmocnić.