Nauczyłem się mówić ?kocham Cię? do drugiego człowieka, a jeszcze nie dawno nie wiedziałem, co to znaczy kochać. — Karol

Muzeum w Czernej

Zjazd w Czernej 18-20.08.2017 roku

     W dniach 18-20 sierpnia 2017 odbył się nasz kolejny zjazd. Miejscem spotkania, był dom rekolekcyjny ?Elianum? w Czernej. Jest to malownicza wioska położona w niedużej odległości od Krakowa. „Elianum”, to Świecki Instytut Karmelitański i jest jednym z wielu instytutów życia konsekrowanego w świecie (tzw. instytutów świeckich), jakie powstały po ogłoszeniu przez papieża Piusa XII konstytucji apostolskiej. Zjazd odbył się w kameralnym gronie. Pełen był elementów zadumy jak i odprężenia.

     W piątek odbyła się piękna Droga Krzyżowa, prowadzona przez dwóch naszych Braci oraz o. Krystiana, który był opiekunem duchowym tegoż spotkania. Później uczestniczyliśmy we Mszy św. Wieczorem był czas luźnych rozmów, żartów i integracji z nowym Bratem w naszej wspólnocie.

Sobota upłynęła intensywnie. Braliśmy udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Mszy św. Rozmawialiśmy też, na temat grzechu nieumiarkowania w jedzeni i piciu. Tradycyjnie odbył się konkurs biblijny. Atrakcją tego spotkania było zwiedzanie Klasztoru karmelitów Bosych. Klasztor został ufundowany w 1629 przez Agnieszkę z Tęczyńskich Firlejową (1578-1644), wdowę po Mikołaju Firleju (zm. 1601), wojewodzinę krakowską, siostrę Jana Tęczyńskiego ? ostatniego z rodu. Oglądaliśmy również bardzo interesujący film ?Strażnik swojego brata?. Pokazał on nam, co znaczy bezgraniczna, braterska miłość i oddanie.

Niedziela rozpoczęła się Mszą świętą, która jak dwie wcześniejsze, opatrzona była pięknym śpiewem w naszym wykonaniu. Zjedliśmy uroczysty obiad i pożegnaliśmy się, wyruszając każdy w swoją stronę. Chociaż frekwencja nie była duża, zjazd uważam za bardzo udany- przyniesie duże owoce, w postaci jeszcze większego zżycia naszych Braci. Z Bogiem!