Przystępując do pomocy2002 w moich najśmielszych marzeniach nie spodziewałem się tego wszystkiego dobrego, co tam otrzymałem. — Jan

20161022_130744.jpg

Zjazd w Olsztynie k. Częstochowy

Kolejny zjazd naszej grupy wsparcia odbył się w dniach 21-23 października w miejscowości Olsztyn k. Częstochowy. Niska frekwencja nie spowodowała tego, że uczestnicy tego spotkania dobrze i owocnie przeżyli ten czas w rodzinnej i spokojnej atmosferze.

Oprócz stałych punktów programu, nie brakowało także i różnych atrakcji. Pierwszą z nich było wyjście do galerii sztuki, gdzie czekała na nas, jak się okazało, miła niespodzianka. Mianowicie każdy z uczestników mógł zaprojektować i zrobić w ramach warsztatów swoją własną podkoszulkę. Było bardzo ciekawe, pouczające doświadczenie, a zarazem wszyscy dobrze się bawili. Kolejny punkt, w którym urozmaiciliśmy nasze spotkanie, był wspólny wyjazd na Jasną Górę do Częstochowy. Tam przeznaczyliśmy czas na spacer wokół tego świętego miejsca, a także w międzyczasie na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu. Trzecią taką atrakcją był film pt. ?Siła spokoju? mówiący o tym, że jeśli chcemy osiągnąć coś wartościowego w swoim życiu, musimy najpierw zmienić nasze złe, negatywne nastawienie do życia, drugiego człowieka na takie, które jest szlachetne.

Ten zjazd byłby inny, gdyby nie obecność kapłana, który w piękny i prosty sposób przedstawił w konferencjach istotę grzechu pychy. Ciekawe treści, które usłyszeliśmy, uświadomiły nas dlaczego popełniamy różne grzechy i skąd bierze swój początek oraz jak powinniśmy do tego problemu podejść.

Podsumowując, ten zjazd był czasem, w którym każdy z nas odkrył w sobie coś dobrego i zapewne będzie chciał to umacniać i rozwijać. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym to spotkanie mogło się odbyć.