Ja znowu uwierzyłem w ludzi — Ryszard

01-radom

Zjazd w Radomiu 11 lipca 2018 roku

Dnia 11 lipca 2018r. odbyło się nasze pomocowe spotkanie. Na miejsce dotarliśmy wczesnym rankiem. Bardzo szybko przeszliśmy do pasjonującej pogawędki przy kawie i ciastku. Dotyczyła ona wielu spraw związanych z obecnymi trudnymi dla młodych ludzi czasami, które pełne są demoralizującej nowoczesności i złudnej normalności. Bardzo miłą niespodzianką był fakt, iż na spotkaniu mieliśmy okazję znów spotkać dziewczynę jednego z naszych Braci oraz poznaliśmy synka innego z naszych pomocowych Kumpli;) widać praca nad sobą daje wspaniałe owoce.

Po rozmowach w miłym towarzystwie, udaliśmy się na zwiedzanie Radomia. Najpierw poznaliśmy tutejszy zalew. Widzieliśmy pełno wodnego ptactwa w ich naturalnym siedlisku. Po obejściu jeziorka udaliśmy się na smaczny obiad i krótki odpoczynek. Później wybraliśmy się
w miejsce gdzie niegdyś istniało grodzisko, które dało początek obecnemu miastu Radom. Następnie poszliśmy na starówkę tego miasta, poznając jego ciekawą historię. Widzieliśmy wiele zabytkowych kamienic, fragmentów dawnych murów i obwarowań. Obejrzeliśmy zamek królewski zbudowany przez Kazimierza Wielkiego i zamek króla Kazimierza Jagiellończyka, św. patrona Radomia. Widzieliśmy pałac, w którym królowa Jadwiga czekała na wieści o tym, kto zostanie jej mężem oraz zwiedziliśmy kilka zabytkowych kościołów.

Po obejściu starówki i zwiedzeniu najciekawszych jej zakątków, wróciliśmy na miejsce naszego zjazdu. Ciesząc się wspólnym spotkaniem, rozmawialiśmy jeszcze chwilę, po czym, gonieni swoimi obowiązkami wróciliśmy do swoich domów. Bardzo dziękujemy za super zjazd i czekamy na kolejne spotkania ;)