Czy było warto? TAK, mogę powiedzieć, że zmieniłem się na lepszego człowieka, moje życie ma sens, Każdy dzień przynosi wiele radości, mam satysfakcje z tego, że jestem na tym miejscu gdzie jestem teraz. — Bernard

50989338_302461113745290_7225827690022961152_n

Zjazd wigilijny w Rabce-Zdrój 7-9.12.2018

W dniach 7-9 grudnia 2018r. odbył się nasz wyjątkowy zjazd. Wyjątkowy, bo był to zjazd wigilijny, który wygląda zawsze nieco inaczej, niż pozostałe. Miejscem naszego spotkania była Rabka-Zdrój. Miasto to, położone jest w Kotlinie Rabczańskiej, na wysokości 500–560 m n.p.m., u ujścia potoków Poniczanki, Słonki i Skomielnianki do Raby.

Mieszkaliśmy w jednym z pensjonatów tegoż uzdrowiska. Fajnie było spotkać dwóch nowych Braci naszej grupy ;) Czas naszego spotkania pełen był, zarówno chwil modlitwy, które rozpoczęła Droga Krzyżowa, a następnie wypełniały msze święte oraz chwila Adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą różańcową.

Oprócz czasu modlitwy oraz rozmowy z Bogiem, mieliśmy czas wolny, pełen rozmów, żartów oraz oglądania ciekawych filmów. Sobota była dniem naszej Wigilii. Najpierw przygotowaliśmy wspólnie ozdoby choinkowe, co było ciekawą formą integracji w grupie. Choinka wyglądała pięknie, tradycyjnie! Jak za dawnych czasów ;) Po ubieraniu choinki, przyszedł czas na sam wieczór wigilijny. Atmosfera była wspaniała- składając sobie życzenia łamaliśmy się opłatkiem, następnie zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy. Dania były pyszne, takie jak w domu! Następnie nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Wyszło ono bardzo dobrze, nawet zdarzyło się śpiewać na głosy;) Po kolędowaniu przyszedł czas na prezenty, które były miłym zaskoczeniem dla Braci.

W niedziele nastąpił czas pożegnania i wyjazdu do swojego domu. Były to piękne trzy dni, które przyniosły wiele dobrego dla nas wszystkich, do zobaczenia na następnym zjeździe;)