UWAGA !
Uprzejmie informujemy, że uchwałą z dnia 29.12.2022 roku, Stowarzyszenie Pomoc 2002 zostaje rozwiązane.
Roszczenia wobec likwidującego się Stowarzyszenia można zgłaszać do dnia 15 lutego 2023 roku pod numerem telefonu 600012833.

Czytelnia

Nie będzie szło wszystko łatwo i gładko!

Ostatnio przeczytałam świadectwo Jacka, który podzielił się z czytelnikami swoim problemem – onanizmem, z którego wyzwolił go Jezus. Ja także mam 19 lat i już od 6 klasy miałam z tym problem. Zetknęłam się z wieloma książkami traktującymi o seksie w formie co najmniej wulgarnej. Kiedyś nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak bardzo mnie to uzależniło. Obecnie już to wiem i wiem także, że Jezus mnie z tego uzdrawia. Chcę się jednak podzielić czymś, myślę, że ważnym. Wiemy, że tylko Chrystus może nas z tego zniewolenia onanizmu uzdrowić, ale nie możemy myśleć, że od tego momentu wszystko będzie szło gładko i łatwo. Całkowite uleczenie wymaga dużej, nieustającej pracy nad sobą. Alkoholicy nawet po leczeniu nadal są alkoholikami – muszą przez cały czas się kontrolować, pilnować, znając swoją słabość. Z ludźmi onanizującymi się jest tak samo. Znam doskonale okoliczności, w których zdarza mi się popełniać ten grzech, dlatego wiem, że muszę unikać oglądania scen erotycznych, gdyż zbyt mocno zapadają mi w pamięć i stają się przyczyną moich upadków. Dawno już się nie onanizowałam i cieszę się z tego, ale wiem, że zawsze jestem na to narażona. Jeśli ktoś z Waszych czytelników ma z tym problemy, jeśli ciągle do tego powraca – pozwolę sobie poradzić – by zaobserwował w jakich okolicznościach zdarza mu się to robić – i, jeśli to możliwe, po prostu niech ich unika. Wiem, że łatwo się mówi, gdyż sama nieraz nie wytrzymałam i upadłam. Dlatego postaram się modlić za tych ludzi i chciałabym ich również prosić o modlitwę. Nie wiem czy to, o czym piszę komuś pomoże, ale mam taką nadzieję.

Joanna

http://adonai.pl/czystosc/?id=169

 

Młodzi w poszukiwaniu szczęścia. Szczęście – Miłość – Seksualność

Ks. Marek Dziewiecki

Książka ks. Dziewieckiego jest skierowana przede wszystkim do młodych ludzi. Nie jest ona wynikiem jakichś teorii czy ideologii, ale praktycznym wnioskiem z sukcesów i porażek, które przeżyli młodzi ludzie….