UWAGA !
Uprzejmie informujemy, że uchwałą z dnia 29.12.2022 roku, Stowarzyszenie Pomoc 2002 zostaje rozwiązane.
Roszczenia wobec likwidującego się Stowarzyszenia można zgłaszać do dnia 15 lutego 2023 roku pod numerem telefonu 600012833.

Czytelnia

Trzeba odróżnić pedofilię od czynów pedofilnych

Mniej więcej 30 proc. dorosłych dopuszczających się czynów pedofilnych preferuje dzieci jako partnerów seksualnych i w takich przypadkach mamy do czynienia z pedofilią. Pedofile dzielą się na dwie grupy; dewianci 20%, parafilicy, (perwersi, zboczency) 10%. dr. n. Wieslaw Czernikiewicz

                                                                                      Kilka slow ode mnie,

Być może właśnie w tej chwili odczuwasz potrzebę popełnienia czynu pedofilnego, być może nie bezpośrednio podjęcia czynności pedofilnych. Jeżeli tak właśnie jest, przeczytaj proszę najpierw ten tekst, nie zajmie ci to wiele czasu, najwyżej kilka minut. Nie mam zamiaru analizować twojego postępowania, jego przyczyn ani skutków. Nie jestem ani psychologiem, ani psychiatra – jestem kimś kto stara się ciebie zrozumieć. Nie wiem kim jesteś i dlaczego trafiłeś właśnie tutaj. Wiem tylko ze tutaj jesteś..

                                                                                             Jesteś jeszcze?

Kartezjusz powiedział kiedyś „Myślę wiec jestem” – „Jestem, wiec myślę” pasuje lepiej do tej sytuacji. Znam osoby które ze szczególnych względów wrzucają w wyszukiwarkę hasło „pedofilia”, być może jesteś jedną z nich. Skoro nadal tutaj jesteś a nie mamy możliwości bezpośredniej rozmowy, skorzystajmy z tego co mamy – rozmowy w sieci. Fakt ze jeszcze tutaj jesteś oznacza mam nadzieje, ze nie do końca i w pełni jesteś przekonany o słuszności tego co robisz, szukania hasła „pedofilia” w sieci. Być może sam nie wiesz dlaczego to robisz, być może starasz się nie wiedzieć żeby nie zdać sobie sprawy z tego co w gruncie rzeczy robisz. Być może to czego szukasz wywołuje wewnętrzny niepokój, niepewność i dlatego wciąż jeszcze rozmawiasz ze mną. Czy to ze tutaj trafiłeś jest kwestią twojego wyboru Zapewne tak, czy wyboru świadomego? Nie odpowiem ci na to pytanie, nie wiem czy sam potrafisz na nie odpowiedzieć. Jednak na pewno twoim świadomym wyborem jest, ze tutaj pozostałeś i rozmawiasz ze mną. To dobrze, ponieważ świadomego wyboru potrafią dokonać tylko ci, którzy maja dość siły na poniesienie jego konsekwencji – w tym wypadku na rozmowę. Mieć sile to wiele, choć często  nie nie masz jej tyle, by nie wrzucić w google hasła: pedofilia.To nie znaczy jednak ze nie masz jej wcale, choć zapewne bardzo trudno jest ci pokonać własne skłonności. Czasem dorośli pytają, obserwując pełne energii dzieci – nie ma jakiegoś guzika który by je wyłączył choć na chwile, dla krótkiej chwili spokoju? Nie maja go dzieci, ale maja dorośli. Wiesz który to guzik?

To ten którym wyłączasz świadomość, tak, sam wyłączasz. Ten gest jest prostszy i sprawia mniej trudu niż przełączenie na świadomość. Wystarczy otworzyć okno explorera i wklepać kilka liter – reszta „robi się sama”. W momencie kiedy widzisz wyniki wyszukiwania chcesz już „tylko” sprawdzić co rzeczywiście znalazłeś, a potem jest za późno na guziki, przełączanie i myślenie o czym innym niż ogarniającej cie ekscytacji. Cieszę się ze wciąż jesteś tutaj, ze mną.

                                                                                    Dlaczego się ciesze?

Bo nie wierze ze jesteś złym człowiekiem, który świadomie i z satysfakcja wyrządza krzywdę sobie i innym. To, ze nie potrafisz nacisnąć guzika „świadomość”, nie znaczy ze tego nie chcesz. Znaczy tylko ze na tym etapie na którym jesteś, masz z tym trudności. Trudności z opanowaniem emocji i podświadomej chęci ich realizacji. Być może nie masz tez rzeczywistej wiedzy o tym w jakim zakresie i w jaki sposób krzywdzisz siebie i tych których kochasz. Brak wiedzy nie uwalnia wprawdzie od konsekwencji za popełnione czyny, pozwala jednak zrozumieć brak świadomości wyrządzania krzywdy. Mówimy tyle o świadomości, o pełnej świadomości tego co myślisz i czynisz. Czasem taka świadomość boli i wywołuje niepokój i lek. Najczęściej jest tak wtedy, kiedy nie masz pewności czy twoje myśli, pragnienia i postępowanie są rzeczywiście takie, za jakie je uważasz. Jak się o tym przekonać?

Sposobów jest kilka:

- na stronie jest link do Croga.org – wejdź i przejdź test, anonimowo i sam dla siebie a wiec całkowicie szczerze – co zrobisz z wynikiem zależy od tego jaki on będzie.

- skorzystaj z któregoś z adresów podanych na stronie i porozmawiaj o swoich wątpliwościach z fachowcem, w zależności od wyniku rozmowy podejmiesz dalsze decyzje. Wiem że najtrudniej jest być szczerym w stosunku do samego siebie, samego siebie tez najłatwiej manipulować. Wiem że trudno jest pójść z wątpliwościami do kogoś kto w twoim mniemaniu nie jest w stanie ich zrozumieć. Wiem ze praca z samym sobą to praca na cale życie.Wiem ze pomimo całego tego trudu warto ja podjąć. Zapewne równie trudne było dla ciebie wytrwać w naszej rozmowie, jednak skoro czytasz właśnie te słowa dokonałeś pierwszego wyboru. Wyboru bez przymusu i z własnej woli – i tak powinno być. Każdy przymus, czy bezpośredni czy tez manipulacja człowiekiem to krzywda jaka mu wyrządzamy, obojętne czy to ktoś inny czy ty sam – każdy z nas jest człowiekiem. Prawo wyboru – to coś bardzo cennego, bo daje ci możliwość bycia asertywnym, również wobec samego siebie, wobec tego do czego czujesz się być może wewnętrznie zmuszony. Masz prawo wyboru, wyboru świadomego i wyboru świadomości – skorzystaj z tego prawa.

http://pedofilia.republika.pl/