UWAGA !
Uprzejmie informujemy, że uchwałą z dnia 29.12.2022 roku, Stowarzyszenie Pomoc 2002 zostaje rozwiązane.
Roszczenia wobec likwidującego się Stowarzyszenia można zgłaszać do dnia 15 lutego 2023 roku pod numerem telefonu 600012833.

Czytelnia

Książki

wiara-i-plec-b-iext2500956

Tytuł: Wiara i płeć

Autor: Karol Meissner OSB

 

Niniejsza pozycja jest zbiorem artykułów ojca Karola Meissnera poruszających zagadnienia ludzkiej seksualności w świetle wiary.

Miłość nie jest tylko wartością duchową. Miłość to jest rzeczywistość cielesno-duchowa. Moje ciało staje się dla mojego jestestwa środkiem, dzięki któremu mogę przekazać drugiemu człowiekowi czułość, serdeczność. Prawdziwa miłość daje w taki sposób, który i tego drugiego, i mnie czyni lepszym. Miłość między mężczyzną a kobietą, miłość małżeńska, miłość seksualna tylko wtedy jest moralnie dobra, jeśli odpowiada temu wymaganiu.

————————————————————————————————————————————–

 

60198-problemy-z-seksualnoscia-marek-dziewiecki-1

Tytuł: Problemy z seksualnością

Autor: ks. Marek Dziewiecki

 

Jesteśmy obecnie bombardowani tysiącami informacji, porad i nachalnych nieraz przepisów na tzw. zdrowe życie seksualne. Choć różnią się one między sobą, prawie wszystkie zdecydowanie odbiegają od chrześcijańskiej wizji seksualności i jej roli w wyrażaniu miłości. Nic dziwnego, że zwłaszcza w sercach młodych ludzi rodzą się poważne dylematy, związane z pragnieniem pogodzenia wiary z tym, co mówią im media czy rówieśnicy.

W swoich odpowiedziach ks. Marek nie głosi kazań, nie moralizuje, lecz spokojnie odnosi się do wątpliwości, które dręczą młodych ludzi.

Młodzi katolicy często nie wiedzieli dotąd do kogo zwrócić się o pomoc z trudnymi i wstydliwymi pytaniami.

————————————————————————————————————————————–

 

i-rewolucja-genderowa-nowa-ideologia-seksualnosci

Autorka: Gabirele Kuby

Tytuł: Rewolucja genderowa

 

Znana polskim czytelnikom niemiecka autorka Gabriele Kuby*, omawia zjawisko tzw. ?gender mainstreaming? dotyczące sfery zachowań seksualnych. W swojej najnowszej publikacji pragnie odpowiedzieć na trzy fundamentalne pytania:

* Czy dyktatura ideologii relatywizmu etycznego przerodzi się w dyktaturę realnej polityki społeczno-kulturowej?

* Czy kultura ludzka może istnieć bez obiektywnych i obowiązujących wartości i norm moralnych?

* Co my, uczniowie Jezusa Chrystusa z XXI wieku, możemy i powinniśmy czynić wobec ?dyktatury ideologii relatywizmu? i ?tyranii seksualizacji??

Analizy powstania, rozwoju i konsekwencji tych zjawisk oraz obecnej sytuacji, poparte obszerną i aktualną dokumentacją naukową, wyrażają nie tylko głębokie i uzasadnione obawy naukowca o przyszłość chrześcijańskiej Europy i świata ludzkiej kultury, ale również ? jeśli nie przede wszystkim ? katolickiej małżonki i matki trojga dzieci, która troszczy się o przyszłość ?wszystkich naszych dzieci?.

 

 

————————————————————————————————————————————–

 

boski seks_druk_2.indd

Tytuł: SEKS JEST BOSKI, czyli etyka katolicka.

Autor:Ksawery Knotz, Krystyna Strączek

 

Rozmawiajcie o seksie! ? taką zachętę rzadko można usłyszeć od osoby duchownej. Tymczasem ojciec Ksawery Knotz nie tylko nie boi się zachęcać małżeństw do rozmowy na ten temat, ale i przekonuje, aby seks uprawiać i czerpać z niego przyjemność i poczucie więzi. Nie może być inaczej, skoro są teologowie, którzy twierdzą, że orgazm to przedsionek nieba. Nieprawdą jest też, że katolik może to robić wyłącznie ?pod kołderką i po ciemku?. Czy antykoncepcja może być dobra? Czy we współczesnym świecie coś nas jeszcze może przekonać do katolickiej wizji miłości i seksu? I skąd ksiądz zna się tak dobrze na seksie? Ojciec Knotz odpowiada w tej książce na te i wiele innych intrygujących pytań. Zdradza też, co go zainspirowało, aby zająć się tym trudnym i często kontrowersyjnym tematem.

 

 

————————————————————————————————————————————–

d92627549f769e438f3b98f159c7f707

Tytuł: Pokonywanie traumy

Autor: Anna C. Salter

 

 

Książka Pokonywanie traumy Anny Salter jest wnikliwym, popartym wiloma badaniami klinicznymi kompendium wiedzy o sprawach nadużyć seksualnych i ich dorosłych ofiarach., skierowanym przede wszystkim do osób, które problemem pedofilii zajmują się zawodowo. Autorka należy do tych terapeutów, którzy wykazują się głębokim zrozumieniem przeżyć ofiary, swoim terapeutycznym działaniem obejmują również sprawcę. Prowadząc nas przez mroki nadużyć seksualnych, gdzie pryska nasz uporczywy zbiorowy idealizm, i podając do wiadomości tragiczne w skutkach ślady, jakie zostawiają one w psychice ufnych i bezbronnych dzieci (a także w naszej chętnie pielęgnowanej naiwności), dr Salter pomaga przetworzyć mętny, nie dający się opowiedzieć horror w źródło iluminacji i uzdrowienia. Opisując mechanizmy zamków, dorabia klucze, które otwierają potrzask.

(z Przedmowy Rolada C. Summita)

 

————————————————————————————————————————————–

 

 

20130225112459_pack

Tytuł: Część I: Twoje ciało stworzone do miłości.

           Część II: Twoje ciało stworzone do życia.

Autor: Daniel Ange

 

Książka dla młodzieży, która wciąż cieszy się wielką popularnością. Wraz z pierwszym tomem pt. „Twoje ciało stworzone do miłości” tworzą nierozłączną całość.

Francuski zakonnik, przyjaciel i duszpasterz młodzieży, założyciel szkoły ewangelizacji i modlitwy „Młodość-Światło” pokazuje w nich drogę od pierwszej miłości do małżeństwa.

Potrzebujesz wielkiej pracy, jeśli chcesz żyć. Pracy polegającej na przeorientowaniu, na przywróceniu równowagi seksualności i miłości. Trzeba rozwiązać problem, jakim jest wewnętrzne rozejście się dróg serca i ciała. To najlepszy sposób na wszystkie rozdźwięki. Nie można być człowiekiem w jednej cząstce naszej istoty, a pozostać rzeczą w innej.

Twoje serce jest być może zniszczone złą miłością. Może zwiędło, ale wciąż marzy o pierwszej miłości, tej dotychczas niezaznanej, miłości na poziomie twojego serca. Twoje serce nie jest puste, lecz nabrzmiałe miłością, nigdy jeszcze nie znalazło kogoś, komu by tę miłość mogło dać.

 

————————————————————————————————————————————–