UWAGA !
Uprzejmie informujemy, że uchwałą z dnia 29.12.2022 roku, Stowarzyszenie Pomoc 2002 zostaje rozwiązane.
Roszczenia wobec likwidującego się Stowarzyszenia można zgłaszać do dnia 15 lutego 2023 roku pod numerem telefonu 600012833.

Księga gości

Wpisy do księgi gości:

 1. kris44

  Nowa strona jest bardzo ładna i profesjonalanie zrobiona. Dziękuje wszystkim za trud i zaangażowanie.Ks. Krystian

 2. Dav

  A ja chciałbym zachęcić nowo odwiedzających stronę pomocy2002 do tego by się odważyli i wykonali ten pierwszy krok. Ja napisałem do Pawła dwa tygodnie temu, zostałem wysłuchany, poznałem ludzi zmagających się z podobnymi problemami. Teraz już wierzę, że mogę się zmienić, mimo iż przez całe życie uważałem że jest to niemożliwe, że taki już jestem i tak musi pozostać… Tak więc zachęcam do skontaktowania się z pomocą2002, ja jestem naprawdę wdzięczny że stowarzyszenie istnieje i jeszcze raz dziękuję.

 3. Beata M

  Bardzo ważna, potrzebna i mająca prawdziwy sens praca a co najważniejsze dla ludzi, którzy sa kochani przez innych.
  Beata M

 4. Rafał

  Dziękuję za początek podróży ku Bożej pełni męskości, dzięki POMOCY 2002. Bóg jest zadziwiającym Bogiem. Dziękuję Mu za Was.
  Rafał

 5. Piotr

  Wszelkie dobro pochodzi od Boga a praca którą rozpoczęliście jest dobra i przynosi trwały owoc. Wierzę, a nie tylko mam nadzieję, że Boży ogród, którym jest dusza ludzka będzie kwitł przynosząc obfity owoc, a owoc da ziarno które zostanie zasiane w innych sercach i umysłach ludzi na nowo kiełkując i wzrastając a w konsekwencji dając kolejne owoce, przynosząc radość i spełnienie. Miłość połączy nas wszystkich jak mocna zaprawa budowle uświadamiając jak ważny i cenny jest człowiek.
  Piotr

 6. Mati

  Pozdrawiam wszystkich serdecznie życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu.Nowa strona jest spoko.Trzymajcie się dzielnie

 7. Jarek

  Dobrze że jest pomoc, tak cierpliwa i wytrwała, tak potrzebna dzisiaj jak orzeźwiająca kropla miłości, by było warto żyć i nieść ją dalej na zabliźnionych ranach pięknego i dobrego życia.
  Oby trwała pomoc2002 – nieprzerwanie.

 8. Paweł

  Za jedno dziękuje Bogu, że nigdy nie miałem do czynienia z ludźmi należącymi do tego stowarzyszenia.

  Powiem jedno, homofobie można wyleczyć, homoseksualizm, nigdy.

 9. Mark

  Piszę, ponieważ chciałbym dodać odwagi tym wszystkim, którzy odwiedzają tą stronę i mają dylemat, czy napisać do pomocy czy też nie. Jeśli macie odwagę życ dla Miłości, to nie czekajcie dłużej, ale rozpocznijcie przygodę z Chrystusem, wychodzenia na prostą. Nie ma za trudnych spraw, jak idziesz z Jezusem!

 10. Artur

  W pomocy 2002 jestem niecały tydzień. Dotychczas nie spotkała mnie żadna przykrość tutaj. Wiadomo, trzeba bliżej się poznać.
  O pomocy2002 dowiedzialem się 3 lata temu, jednak szkodliwe artykuły na temat stowarzyszenia odsunęły mi próbę wejścia do grupy. Mimo wszystko gdzieś podświadomie wiedziałem, że to mogą być próby niszczenia czegoś dobrego. Dopiero po tych 3 latach żmudnej analizy swojego dziecinstwa i przebywania w wirtualnych (częsciowo realnych) kontaktach homoseksualnych, stwierdzam definitywnie, że homoseksualizm jest zaburzeniem a wyjątki które w tej społecznosci ludzi się zdarzają nie mogą być traktowane jako ocena calego zjawiska. Nie można dłużej kłamać, że jest inaczej.

  Homoseksualizm można leczyć, z pewnością nie jest to proste i wiem, że wielu ludziom się to nie udaje, ale jednak się udaje ! I ten fakt nie powinien zostać pominięty, zagłuszony. Jestem pewien, że im choroba dłużej w nas siedzi, tym trudniej ją pokonać. Dlatego też szkoda, że ludzie często dowiadują się o możliwosci leczenia dopiero po tylu latach. Tak samo jest z wszystkimi innymi chorobami. Nie dziwmy się zatem, że statystyki nie są aż tak satysfakcjonujące.
  Zapisując się tutaj, nie liczę wcale na całkowitą zmianę orientacji, dla mnie każdy krok do lepszej rzeczywistosci jest ważny, nie mam bezwglednie na uwadze absolutnego celu jakim jest calkowita zmiana orientacji, bo to inne problemy homoseksualistów są ważniejsze do przebicia zaś zmiana orientacji jest największym osiągnieciem na tej drodze.

 11. Marek

  Bardzo dziękuje Bogu za to, że postawił na mojej drodze tych ludzi ponieważ dzięki nim już teraz wiele zyskałem!

  To miejsce gdzie żaden z Was na pewno nie będzie odrzucony.. Bardzo serdecznie zachęcam każdego kto źle się czuje ze swoimi problemami do przyłączenia się do naszej rodzinnej wspólnoty.

  Bracie nie czekaj na następny dzień, może Ci go zabraknąć!

 12. Maxi

  Witam chciałbym polecić stowarzyszenie osobom, które nie mają odwagi lub z innych przyczyn. TO NAPRAWDĘ POŻĄDNA GRUPA!!!!!

 13. Kuba`

  Jestem gejem od 17 lat czytam te listy oraz świadectwa i zastanawiam sie dlaczego Człowiek gotuje człowiekowi taki los? Homoseksualizm rzadko jest skutkiem wpływu otoczenia, wychowania, pierwszych doświadczeń czy nawet molestowania seksualnego. Przede wszystkim jednak należy zrozumieć, że nie jest on kwestią wyboru. Kto dobrowolnie wybrałby życie, w którym będzie piętnowany, prześladowany, uważany za gorszego, zaszczuty aż do samobójstwa kto chciałby być tak zagubiony i samotny? Przecież w innych grupach mniejszościowych masz po swojej stronie przynajmniej rodzinę, a gdy jesteś gejem lub lesbijką, nawet oni są przeciwko tobie i musisz sobie radzić zupełnie sam. Nie jest to bardziej niezwykłe, jeśli chodzi o gatunek ludzki, niż urodzenie się z niebieskimi oczami. Dlaczego zatem robimy z tego powodu tyle hałasu i zatruwamy im życie?

 14. Tadek

  Kuba: nie wiem skąd masz informacje na ten temat, ale to co napisałeś jest nieprawdą. Według wiarygodnych i kompetentnych badań przeprowadzonych choćby rzez Alana Medingera, luba dr Gerarda van Aardwega homoseksualizm jest praktycznie zawsze skutkiem wpływu najbliższego otoczenia zwłaszcza rodziny. Najczęściej pojawiającą się przyczyną jest brak męskiego wzorca osobowego lub dominująca w życiu chłopca- matka. Nie jest to jednak reguła, na wykształcenie się skłonności homoseksualnych ma wiele czynników i ważnym wśród nich jest charakter i osobowość człowieka. Natomiast praktycznie zawsze odczucia homoseksualne są wynikiem nieświadomego wyboru jeszcze w okresie dzieciństwa, kiedy to nie znając konsekwencji podjętej decyzji chłopiec identyfikuje się z żeńskim wzorcem osobowym właśnie dlatego, że nie znalazł wzorca męskiego lub najbliższy mu mężczyzna go odrzucił lub zawiódł. Bardzo często dochodzi do tego problem masturbacji, który powoduje uzależnienie i degradację psychiki młodego człowieka. Jeśli chodzi o chłopców wykorzystanych seksualnie w dzieciństwie to jest to pewne, że jako dorośli będą podejmować zachowania seksualne podobne do tych dramatów które przeżyli w dzieciństwie. To prawda, że nikt jako dorosły świadomie nie podjąłby decyzji o wyborze zachowań homoseksualnych jako ,,orientacji seksualnej?, bo nie jest to zgodne z naturą. Człowiek ma po to popęd aby przekazywać życie a bycie homoseksualistą wyklucza taką możliwość, poza tym w każdej kulturze zachowania homoseksualne są piętnowane bo żaden rodzic nie chciałby mieć dziecka, które będzie w dorosłym życiu będzie takie zachowania podejmowało. To prawda, że w rodzinach często prześladuje się osoby o skłonnościach homoseksualnych ale jest to wynikiem raczej presji społecznej, wstydu i niewiedzy oraz braku informacji na temat możliwości leczenia. Propaganda gejowska wmówiła wielu społeczeństwom normalność tego typu zachowań, nie dając w zamian możliwości prowadzenia przez te osoby normalnego życia, nie każda osoba o skłonnościach homoseksualnych akceptuje siebie. Dlaczego więc nie dać im możliwości wyleczenia. Natury nie można poprawiać i jeśli gatunek ludzki jest podzielony na rodzaj męski i żeński to ma to swój określony cel a wszelkie odstępstwa powinny być w naturalny sposób eliminowane. My jako gatunek inteligentny i kierujący się określonymi zasadami moralnymi mamy prawo i obowiązek takim osobom pomóc.

 15. Kristofer

  Witaj Jakubie,
  Postanowiłem odpowiedzieć na Twoj list. Powiem Ci, że jeszcze jakieś 8 miesięcy temu stałem właśnie między takim wyborem: albo zostane homoseksualistą albo coś się zmieni. Właściwie czułem, że jestem skazany na samotne i trudne życie. Myślałem, że tak już musi być skoro rodzą się we mnie te odczucia. Myślałem, że skoro ?cały świat? twierdzi, że to jest genetyczne, to ja nie mam co z tym dyskutować i muszę się temu poddać. Właściwie chciałem za tym iść, ale dzięki Bogu ciągle coś mnie przed tym powstrzymywało. I właśnie w momencie gdy byłem już na skraju podjęcia takiego życia Bóg przyszedł do mnie i zaświadczył o swojej miłości i obecności przy mnie. Z punktu widzenia ludzi świeckich takie słowa są często wyśmiewane. Ktoś kto przeżywa nawrócenie jest posrzegany jako słaby, który znajduje Boga bo bez niego sobie nie poradzi i sam sobie wymyśla wiarę na własne potrzeby Ale to co mnie spotkało zaprzecza całkowicie takim osądom. Przede wszystkim zrozumiałem wtedy, że skoro Bóg istnieje, jest przy mnie i jest to Bóg, któremu na imie Jezus Chrystus (moje nawrócenie miało miejsce na Jasnej Górze), to ja chcę isć za jego Słowem i żyć tak jak On tego chce. I stanąłem przed powaznym konfliktem. Uważałem bowiem, że chcąc żyć po chrześcijańsku z odczuciami homoseksualnymi jestem skazany na całkowitą samotność. Stało się tak, że trafiłem na stronę pomocy2002, mając w pamięci całą homoseksualną propagandę myślałem sobie, że to może być bardzo niebezpieczne w co się pakuję, ale w końcu pomyślałem: dobra jeśli homoseksualizm jest wrodzony i oni w tym stowarzyszeniu robią ludziom krzywdę, to trudno, muszę spróbować, nawet największa krzywda jaką mogli mi wyrządzić wydawała mi się niczym w porównaniu z samotnością, z którą związane było uznanie tej homoseksualnej kondycji za niezmienną. Pojechałem tam na pierwszy zjazd. I co tam zastałem? Przede wszystkim dużo miłości i akceptacji. Żadnego zmuszania do jakichkolwiek poglądów. Tylko spokojna rozmowa i możliwośc przyjrzenia się ludziom ze wspólnoty. W konfrontacji z ludzmi z grupy zobaczyłem, że liberalny świat jest totalną fikcją, zbudowaną na ławtym, przyjemnym i szybkim życiu. Możesz znaleźć wiele wypowiedzi psychologów, którzy twierzą, że homoseksualizm jest wrodzony, ja również mogę Ci podawać nazwiska Ardwega, Cohena, Medingera, którzy będą udowadniać, że jest inaczej. Możesz mi powiedzieć, że Amerykańskie Twarzystwo Psychiatryczne uznaje homoseksualizm za genetyczny a ja Ci powiem, że to stwierdzenie zostało uznane większością głosów a nie był to wynik niepodważalnego naukowego badania. Na dodatek nigdy nie dowiedziono, że homoseksualizm ma podstawy genetyczne. Żaden szanujący się naukowiec nie podpiszę się pod tym, bo najczęściej jest to poprostu młyn na wodę gejowskiej propagadny. Ale wydaje mi się, że takie przerzucanie się argumentami nie prowadzi do nikąd. Chcę Ci powiedzieć, że ja na własnej skórze doświadczyłem jak poczucie i doświadczenie miłości zaczyna zmieniać moje wnętrze. Nagle bez żadnej terapii czy psychologów, ale w zwykłym kontakcie, rozmowie, przytuleniu, zaczęło kiełować moje poczucie własnej wartoście, poczucie bezpieczeństwa oraz kochanie samego siebie. I co się okazało? Że moje odczucia homoseksualne przestały się pojawiać. I to nie z powodu tego, że je tłumiłem. Ludzie z ławtością przyjmują niezmienność homoseksualnych odczuć bo pozwala im to na pełne seksu i przyjemności życie. Stoją za tym jeszcze powazniejsze konsekwencje, ale nie o tym chciałem Ci powiedzieć. Przede wszystkim chciałbym móc Ci powiedzieć, nie musisz tak żyć! Zastanów się nad tym czy rzezywiście wszystko to co sądzisz na temat homoseksualizmu ma takie obiektywne podstawy. A może poprostu spróbujesz i skontaktujesz się z namim chociażby tylko dlatego zeby się przekonać co myśli i dlaczego tak myśli strona przeciwna? Ja wiem, że środowiska homoseksualne traktują nas jak największe zło świata, ale czy mimo tego, że jestesmy postrzegani jako wrogowie, nie możemy usiąść i podzielić się doświadczeniami?
  Zachęcam Cię do rozmowy. Możemy skontaktować się mailowo, lub telefonicznie. Cieszę się, że tu napisałeś.

 16. Senesha361

  I believe this is among the so much important info for me. And i’m satisfied reading your site!

 17. Bart

  Witajcie, wszyscy przeglądający tą księgę gości.

  W pomocy jestem od około dwóch lat. Zawsze wiedziałem, że życie w środowisku gejowskim nie jest moim stylem życia i wydawało mi się czymś w czym nie do końca się zrealizuje. Nie chciałem takiego życia. Wtedy jakimś cudem trafiłem na pomoc. Dalej już się potoczyło…
  Chciałem napisać że to jest na prawdę ciężka praca, stawanie sie prawdziwym facetem. To wymaga dużo własnej pracy, nie przychodzi od tak sobie. Też musze powiedzieć, że na swojej drodze czasami zdarzało mi sie że coś robiłem nie tak. Że się buntowałem, że próbowałem po swojemu. Słuchajcie żeby przejść tą drogę na prawdę trzeba chcieć, nie można nikogo do tego namawiać ani zmuszać. Trzeba do tej decyzji dojrzeć. Często ta decyzja wiąże się ze zmianą dotychczasowego stylu życia, który przecież czasami tak bardzo lubimy i który wydaje się nam taki przyjemny. Czy jesteście gotowi na to?? Odpowiedz sobie na pytanie. Jeżeli jesteś tego pewien to to jest miejsce dla ciebie.

  Porównując moje obecne życie do wcześniejszego, widze jak bardzo od tego czasu sie ono zmieniło. Nigdy, ale to przenigdy nie oddałbym tego co wypracowałem swoją ciężką pracą. Jestem z tego dumny i wdzięczny osobom, które mi przez ten czas pomagały. Was wszystkich, zachęcam żebyście nie bali się zmienić siebie. Żebyście poznawali jak życie może być piękne i ile radości możecie z niego czerpać.

  Pozdrawiam

 18. Adam

  Pomoc to naprawdę fajna grupa ludzi dorosłych i mądrych, dużo się tam nauczyłem, przez moją głupotę zawiodłem ich i siebie. Chciałbym kiedyś wrócić, ale to chyba niemożliwe. Nie mniej fajnie było mieć choć przez chwilę przyjaciół :)
  Pozdrawiam.

 19. KRZYSZTOF

  KOCHANI PRAGNĘ PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM KTÓRZY MI POMOGLI W TRUDNYCH CHWILACH Z CAŁEGO SERCA . NIGDY NIE PROSIŁEM O POMOC MATERIALNĄ ALE SYTUACJA RODZINNA MNIE ZMUSIŁA DO POPROSZENIA O POMOC NIE SPODZIEWAŁEM SIĘ ŻE MOŻE MI KTOŚ POMÓC ,A JEDNAK KTOŚ PODAŁ MI DŁOŃ TĄ DŁONIĄ BYŁA DŁOŃ BOGA PODANA PRZEZ WAS. NIE MAM SŁÓW ABY WYRAZIĆ SWĄ WDZIĘCZNOŚĆ KOCHANI DZIĘKUJĘ Z CAŁEGO SERCA

 20. Łukasz

  Ciesze się ze powstala taka inicjatywa. Co prawda sam jestem gejem i nic tego nie zmieni. Jednak jest wiele zagubionych osob ktore poporstu nie radza sobie ze swoja przeszlosci i szukaja pocieszenia wmawiajac sobie ze sa gejami czy tam bi. Do takich ludzi powinna trafiac pomoc ;) . Pozdrawiam!

 21. Stanisław

  Łukasz, Nic tego nie zmieni , jeżeli Ty nie będziesz tego chciał. Zmiana jest możliwa, ale musisz tego chcieć.

 22. Tomek

  Dziękuje Wam, że mogłem być z wami przez jakiś czas. Poznałem wspaniałych ludzi. Niestety odszedłem …

 23. Piotr

  W „Pomocy” są naprawdę wspaniali ludzie, którzy chcą Ci pomóc i są bardzo wyrozumiali :) Dodatkowo motywują Cię do zmiany na lepsze. Ponadto jest niezwykła, przyjazna atmosfera, a co najważniejsze spotykamy się na wspólnych rozmowach i konferencjach :) Co prawda, miałem na początku wątpliwości podyktowane bzdurnymi informacjami z Internetu i własnym lękiem, ale byłem na zjeździe i wszystko było w porządku. Myślę, że czasami trzeba rzeczywiście komuś zaufać, przełamać się, chociaż nie raz wydaje się to być naprawdę trudne. Jeśli ktoś się nie przełamie, nie odrzuci wątpliwości, to ciężko będzie mu coś zmienić. Mam nadzieję, że doświadczę od „Pomocy” zmiany na lepsze i odrzucę wszelkie kompleksy, a moje życie się poprawi. Pozdrawiam całą „Pomoc 2002″. :)

 24. Nurkowanie

  Hello,

  Widziałem wiele podobnych stron na ten temat, ale mogę polecić tę stronę – wiele informacji, dobrze się prezentuje – przyjemnie spędzony czas.

  Pozdrawiam

 25. P.

  Witam wszystkich. Do pomocy2002 trafiłem w okresie kryzysu wiary i życia. Co prawda byłem krótko w Pomocy, ale doświadczyłem wiele dobra i ciepła. Poznałem bardzo fajnych ludzi – szkoda tylko, że urwał się z nimi kontakt. Dzięki Pomocy2002 otworzyłem się na Boga i drugiego człowieka. Teraz przygotowuję się do wstąpienia w święty związek małżeński z najpiękniejszą kobietą na tej ziemii. Wierzę że to Wasza zasługa. Wyście mi pomogli i wiem że ciągle się za mnie modlicie za co z całego serca Wam dziękuję.

  Pozdrawiam.
  P.

 26. Tomek

  Nie ukrywam, ze co jakis czas wpadam na wasza strone. Zanim wstapilem do grupy wsparcia pomocy2002 mialem rozne watpliwosci, ale zanim spotkalem sie z wami wszelkie watpliwosci, ktore glowily sie w mojej glowie znikly. Niestety te spotkania dla mnie byly za krotkie i chcialem jeszcze wiecej, wiecej i wiecej :-) Nie ukrywam, ze mi pomogly. Myslalem, ze jestem gejem i zawsze nim bede. Dzieki Tobie Pawle zmienilem swoje nastawienie. Stalem sie innym czlowiekiem. Stalem sie facetem. Skonczylem studia, pracuje. Mialem dziewczyne o ktorej moglem tylko pomarzyc. Niestety ten zwiazek sie rozpadl, ale jak nie ta to bedzie nastepna :-)

  PS: Jeszcze do Was wroce. Podziele sie z wami :-) Tesknie, Tomek.

 27. K.

  To co robicie jest wspaniałe! Zanim przyszedłem do Pomocy 2002 miałem wiele obaw czy nie spotka mnie tu coś złego o czym czytałem w internecie. Postanowiłem zaryzykować, bo bardzo potrzebowałem pomocy. Uważam, że to była jedna z najważniejszych decyzji w moim życiu. Miejcie odwagę. Jeśli się zastanawiacie nad przyjściem do grupy Pomoc 2002 to przede wszystkim kierujcie się własnym osądem, to co piszą w interecie jest często wynikiem zawiści. Walczcie o siebie, nie pozwólcie żeby zwyciężył lęk.

 28. Eusebio

  Dziękuję Krzysztofowi oraz Arkadiuszowi za złożone świadectwo podczas spotkania z młodzieżą w czasie rekolekcji parafialnych…
  PaX!

Wpisz się do księgi