Przyszedł czas gdy poczułem, że mam problem, gdy już nie panowałem nad swoim życiem. Był w nim tylko ból, smutek i wciąż dokuczająca samotność. To skłoniło mnie aby napisać do pomocy. Teraz nie jestem sam, jestem wśród ludzi, którym na sobie nawzajem zależy i którzy się rozumieją. — Miłosz

Świadectwo Darka

Mam 23 lata, pisząc te słowa liczę na to, że każdy kto je czyta uwierzy, że może się zmienić jeśli tylko tego chce. Kiedy miałem 4 lata, ojciec wyprowadził się z domu i kontaktował się z nami sporadycznie, głównie pod wpływem alkoholu. Kontakt emocjonalny z ojcem to coś, czego nigdy nie zaznałem. Dopiero teraz uświadomiłem sobie jak ważne są tego typu relacje w życiu każdego człowieka. Dzieciństwo nie było dla mnie łatwe, chociaż mama robiła wszystko, żeby było jak najlepiej. Jednak nie jest możliwe, aby jakakolwiek matka zastąpiła ojca. Często marzyłem o tym jak byłoby gdyby ojciec był przy mnie, śniłem po nocach o wspólnych wypadach na rower, na ryby itp. Niestety nigdy tego nie zaznałem. Kiedy poszedłem do szkoły dobre kontakty łączyły mnie raczej z dziewczynami niż z chłopcami. Wśród chłopaków czułem się obco. Z czasem kiedy przyszedł okres rozbudzania się seksualności zauważyłem, że obiektami mojego pożądania są faceci, ale gdzieś przeczytałem że to całkiem normalne, że jest taki okres w życiu każdego człowieka kiedy przeżywa zachwyt tą samą płcią, ale po czasie to mija. Niestety u mnie było inaczej ? nie minęło.

Kiedy byłem jeszcze w szkole podstawowej zaczęło się dużo mówić o onanizmie, był to temat modny, więc postanowiłem spróbować. Robiłem to coraz częściej, myśląc w tym czasie o facetach. W liceum było podobnie. Kolejny etap to początki stałego dostępu do internetu. W sieci wędrowałem tam gdzie tematyka gejowska była czymś normalnym, a wręcz modnym. Galerie, opowiadania, czat… To przez sieć inernetową moje skłonności do tej samej płci nasiliły się. Uwierzyłem, że moim przeznaczeniem jest homoseksualizm. Nie wiedziałem jeszcze wtedy, że to czego w tego typu związkach szukam to właśnie pozytywne relacje męskie, których nie zaznałem dzieciństwie. Teraz wiem, że i tak bym ich w taki sposób nie znalazł.

Pewnego dnia, gdy kolejny wieczór spędzałem ?w sieci?, po obejrzeniu setek zdjęć i kilku rozmowach na czacie, kiedy przy użyciu przeglądarki próbowałem znaleźć ?coś nowego? natknąłem się na stronę Pomocy2002. To co tam przeczytałem sprawiło, że zupełnie inaczej spojrzałem na świat. Napisałem kilka słów na swój temat i wysłałem na podany adres e-mailowy. Następnego dnia dostałem odpowiedź. Wiadomość była pełna ciepła, zrozumienia, ale także kilka pytań o mnie. Zacząłem prowadzić korespondencję, chociaż traktowałem ten temat z pewnym dystansem. Po kilku miesiącach zrozumiałem przyczyny swojego problemu, dzięki czemu postanowiłem z nim walczyć. Jednym z wymagań Pawła było utrzymanie czystości, co nie było łatwe. Dopiero po kilku miesiącach udało mi się doprowadzić do stanu, w którym problem masturbacji przestał istnieć. Trwanie w czystości doprowadziło do tego, że po blisko rocznej obecności w Pomocy2002 skłonności do tej samej płci całkowicie zanikły. Znalazłem się w stanie, w którym seksualność praktycznie nie istnieje. Mężczyźni już mnie nie pociągają, kobiety podobają mi się, ale nie w aspekcie seksualnym. Coraz bardziej cenię sobie zdrowe kontakty z facetami, nie czuję się już wśród nich obco, nie traktuję ich jak obiekt pożądania. Jestem świadomy tego, że muszę jeszcze na siebie uważać, aby nie upaść, ale jestem zupełnie innym człowiekiem, człowiekiem szczęśliwym i zadowolonym z życia. Wierzę, że kolejne etapy terapii przyjdą wkrótce. Wiem, że życie spędzę u boku kobiety.

Apeluję zatem do wszystkich, którzy mają tego typu problem ? spróbujcie zrozumieć jego przyczyny, a na pewno podejmiecie właściwą decyzję co do swoich dalszych losów. Są ludzie, którzy chcą i są w stanie Wam pomóc ? pozwólcie im na to. Przekonałem się na własnej skórze, że naprawdę warto.

 

Darek