W moim sercu znów zagościła nadzieja, radość, pokój? Tego nie da się opisać ? dziękuję wam za to. — Jan

Świadectwo Łukasza II

Kochani moi.

 

Chce podzielić się z Wami doświadczeniem mojego życia. Pragnę pokazać, że to, co z pozoru wydaje się niemożliwe, w rzeczywistości znajduje się na wyciągnięcie ręki. W pewnym momencie mojego życia zauważyłem, że moje plany i marzenia koncentrują się wokół pragnień homoseksualnych. Zupełnie nie rozumiałem tego, co się ze mną dzieje, nie wiedziałem dlaczego tak się stało, dlaczego to ja stałem się człowiekiem, który pragnie nieczystego dotyku ze strony innego mężczyzny. Szukałem kogoś, kto by mi pomógł zrozumieć siebie, kto by mnie wysłuchał, zrozumiał i poradził co robić dalej. Poszukiwałem pomocy, ale długo nie mogłem jej znaleźć.

Doszło w końcu do tego, że wchodziłem na czaty, na strony gejowskie i szukałem kogoś do związku. Próbowałem wmówić sobie, że skoro się taki urodziłem, to muszę sobie jakoś życie ułożyć. Jednak gdzieś w głębi duszy czułem się bardzo źle ze swoimi skłonnościami homoseksualnymi. Byłem bardzo nerwowy, zestresowany, nie uczęszczałem do kościoła. Trwało to wszystko aż trzy lata. Po tych latach znalazła się osoba, która podała mi adres Pawła z Pomocy 2002 i poprosiła abym do niego napisał. Tak też zrobiłem. Nie spodziewałem się, że Paweł odpisze tak szybko i już w pierwszym liście poda mi konkretne wskazówki odnośnie rozwiązania mojego problemu. Tak zaczęła się moja przemiana.

Potem był kolejny list i kolejny. Ta Osoba, która dała mi adres do Pawła zawsze będzie dla mnie kimś wyjątkowym, kimś, kto pomógł mi zrobić krok do nowego życia, krok ku Jezusowi. Porównując swoje obecne życie do tego, które prowadziłem przedtem, widzę wyraźnie jak wiele się w nim zmieniło. Odnalazłem korzenie swoich skłonności homoseksualnych, odnalazłem ich źródło. Zrozumiałem, że nie urodziłem się taki. Ja się taki stałem w trakcie mojego życia. Moi rodzice chcieli mieć córkę a nie chłopca. Co za tym idzie traktowali mnie jako dziewczynkę, ubierali jak dziewczynkę, możliwe, że w dzieciństwie zachowywałem się jak dziewczynka. Mija już 2 miesiąc, od kiedy jestem w grupie POMOC2002. Moje życie tak bardzo się zmieniło, że sam siebie nie poznaję. Od 2 miesięcy żyję w czystości, nie wchodzę na żadne czaty czy strony gejowskie, zerwałem wszelkie kontakty z osobami, które mają cos wspólnego ze środowiskiem gejowskim. Moje życie nabrało sensu.

 

Drogi Bracie, jeśli zauważyłeś, że masz skłonności homoseksualne nie obawiaj się tylko napisz: pomoc2002@wp.pl Nie bój się, nie jesteś sam.

 

Kochani Bracia. Kocham Was bardzo i dziękuję Bogu za to, że jesteście ze mną. Zawsze jesteście obecni w moich modlitwach. Dziękuję Jezusowi za to, że postawił mi Pawła i Braci na mojej drodze życia. BWK!!!

 

Łukasz